Pisipõnnidel oli emotsioonidenädal, mille jooksul saime mängida emotsioonimängu, voolida ja proovida pantomiimi.
Lapsed said mängus väljendada oma emotsioone. Samas pisipõnnid said ka näha, kuidas sõbrad väljendavad enda emotsioone.
Pisipõnnidel oli emotsioonidenädal, mille jooksul saime mängida emotsioonimängu, voolida ja proovida pantomiimi.
Lapsed said mängus väljendada oma emotsioone. Samas pisipõnnid said ka näha, kuidas sõbrad väljendavad enda emotsioone.
Pintselsabad tutvumas Click and grow lillepeenraga. Õppelajuhataja eestvedamisel tutvuvad meie lasteaia lapsed lillede kasvatamisega.
Täna oli Kannikese perel esimene advendihommik. Rohekratid kutsusid Pihlaka paviljoni juurde esimest küünalt süütama, laulu ja tantsu vaatama ja oh imet, direktor jooksis veel suure korviga peole – päkapikud olid tema kabinetti jätnud kõikidele rühmadele maiustamiseks kuivatatud puuvilju! Ilusat jõuluaega kõikidele!
Kannikese koolirühma lapsed saavad kinnistada kella tundmist Hans Hase toas. Vanemõpetaja Jane Reilik on koostanud mängu “Mis kell on?”
MÄNG: MIS KELL ON?
EESMÄRK: Kinnistada kella tundmist mängulisel teel.
EELTEADMISED: Laps on tuttav mõistetega paar, pikem/lühem, osuti/seier; tunneb araabia ja rooma numbreid; oskab moodustada paari, oskab öelda kellal pool- ja täistundi, laps oskab täringut veeretada.
VAJALIKUD VAHENDID: Maalriteip, millega õpetaja on põrandale kujundanud rooma numbritega kella. Soovi korral võib rooma numbrid kinni katta araabia numbritega. Täring.
MÄNGU KÄIK:
I variant
Õpetaja palub lastel moodustada paarid nii, et üks laps on teisest pikem – lühem ja pikem laps. Õpetaja ütleb: „kell on…“, lapsed moodustavad oma kehadega, lühikese ja pika seieri, heidavad kellale pikali ja osutavad öeldud kella ajale.
II variant
Mängujuht (keegi lastest) ütleb, mis kell on. Lastest moodustatud paar, heidab kellale pikali, lühem ja pikem laps ning osutavad öeldud kellaajale.
III variant
Paar oma kehadega, lühem ja pikem laps, heidavad kellale, osutades kellaajale, kaaslased arvavad ära, mis kell on.
LÕUNASÖÖGIAEG!
Moodustatakse uued paarid, lapsed mõõdavad kõrvuti seistes, et üks laps oleks lühem ja teine pikem.
IV variant
Laps veeretab täringut ja heidab osutina pikali vastavale numbrile, teine laps veeretab ja heidab samuti pikali osutina vastavale numbrile. Ülejäänud lapsed ütlevad, mis kell on?
V variant
Paarilised veeretavad kumbki täringut, punktid liidetakse kokku. Näiteks esimesel veeretamisel on täringul 5 täppi, teisel veeretamisel on 3 täppi, kokku kaheksa (8) täppi. Lapsed heidavad pikali, lühem osuti 8 peale ja pikem 12-ne peale – kell on kaheksa.
1 – I; 2 – II; 3 – III; 4 – IV; 5 – V; 6 – VI; 7 – VII; 8 – VIII; 9 – IX; 10 – X; 11 – XI; 12 – XII
ELasteaed Eliis võttis ühel päeval ühendust meie lasteaia õpetaja Deilaga, kes tegutseb igapäevaselt Keelesaksade rühmas ja teeb lastega väga vahvaid lõimitud tegevusi robotitega. Kuna Eliis arendab oma keskkonda igapäevaselt ja nüüd on sinna tulnud Ideede pank ja sinna oodatakse õpetajate vahvaid tegevusi lastega. Deilat oli märgatud aktiivse õpetajana ideid jagamas Facebooki grupis “Lasteaednike ideed” ja Eliis palus, et kas õpetaja Deila jagaks oma vahvaid tegevusi Eliisis. Et Eliisile hoogu anda, saatis õpetaja Deila sinna neile oma vahvaid tegevusi lastega. Tänutäheks saatis Eliis Kannikese lasteaiale 120 ELIISI kleepsu- ja värviraamatut väärtusega 226€.
Kannikese lasteaias rõõmustasid peale Deila Keelesaksade rühma laste veel Pillikratid, Pintselsabad, Tantsutupsud, Rohekratid ja Jutulinnud toredate vihikute üle.
Aitäh!
Keelesaksad tutvusid erinevate ametitega. Valmisid eriti vahvad kunstitööd puhumistehnikas. Robot ozobot rõõmustas lapsi ametite tutvustamisel.
Rõõmurullidel oli “Kolme põrsakese” muinasjutunädal. Selle raames said lapsed vaadata õpetaja etendatud nukuteatrietendust ja selle üle hiljem koos arutleda. Saime sõita ka robot Ozobotiga läbi muinasjutu ja jutustada ise kaasa, mis loos juhtus, meisterdada enda notsud ning vaadata ka multifilmi. Lastele muinasjutt väga meeldis ja uueks lemmikvärviks sai meil nüüd roosa, just nagu notsudel!
Novembris on Kannikese lasteaias võimalus kõikidel rühmadel oma rühmas dehüdraatoriga komme teha. Taibud panid blenderisse banaani, marjasegu, mett, õunu ning mustsõstra toormoosi. Mõned tunnid põnevas masinas ning magusad kommirullid valmis saidki!
Kunstiringid käivad täie hooga! Lapsed õpivad kunstiringides nii käelisi tegevusi kui ka koostööd oma rühma kaaslastega. Muidugi ei puudu ka ühine koristamine peale vahvaid tegevusi.
Kas sina tead, et teeküünla ümbriseid prügikasti visata ei tohi? Alumiinium ei lagune looduses kunagi ja kuna üks ümbris kaalub umbes ühe grammi on seda tavaprügist peaaegu võimatu eraldada. Andurid ei leia neid lihtsalt üles. Kogu kodus tekkivad ümbrised kokku ja too koos lapsega lasteaeda. Meie kogume need enda kätte ja viime ise sinu eest kogumispunkti. IGA VÄIKE PANUS ON SUURE VÄÄRTUSEGA.