Meediakajastus


Tartu tunnustab oma parimaid õpetajaid

3. september 2021 PM Haridusportaal

Tartu linn tunnustab parimaid pedagooge õpetaja elutööauhinna ja aasta õpetaja tiitliga. Auhinnad antakse üle Tartu linna ja maakonna haridustöötajate tänuüritusel 30. septembril kell 14 Tartu ülikooli aulas.

Väljavõte artiklist:
Aasta lasteaiaõpetaja kategoorias:
Kertu Abras, Tartu lasteaed Kannike;

Aasta õppeasutuse juhi kategoorias:
Helina Muruaas, Tartu lasteaed Kannike

Aasta hariduse sõbra kategoorias:
Ants Kähri, Tartu lasteaed Kannike;

Loe lähemalt

Tartu tunnustab oma parimaid õpetajaid

1. september 2020 Tartu Linnavaltsuse pressiteade

Meistermummide rühma õpetaja Jane Reilik pälvis Tartu Aasta õpetaja tiitli lasteaiaõpetaja kategoorias. Direktor Ülle Västrik teenis Tartu Aasta õpetaja tiitli õppeasutuse juhi kategoorias ja nomineeriti Tartu linna poolt üleriigilisele haridustöötajate konkursile „Eestimaa õpib ja tänab“.

Loe lähemalt

Vaprushelmed

3. märts 2020 

26.veebruaril organiseerisid Tartu lasteaia Kannike töötajad Tartu Hariduslaadal Vaprusehelmeste meisterdamise töötoa.
Meisterdatud vaprusehelmed jõudsid nüüd helmehaldjateni. Salapärases roosas kotis oli kolm vahvalt suletud ja kaunistatud pakikest helmestega.
Korraldajad kirjutasid, et on rõõmsad, et said jagada seda väärt ettevõtmist teiste haridustöötajatega.
Suur aitäh ja pikk pai igale meisterdajale!

Loe lähemalt

Parimate õpetajate tunnustamine

vaata auhinnagalat Tartu Ülikooli aulas 24.09.2020. Videoülekande lõpetab Kannikese laul!

Parimad õpetajad pälvivad tunnustuse

24. september 2020 Tartu Postimees, Lisete Reineberg

Täna kell kaks päeval, kui koolis hakkavad tunnid lõppema, koguneb Tartu ülikooli aulasse hulk Tartu linna ja maakonna õpetajaid, kellele antakse kätte aasta õpetaja elutöö ja aasta õpetaja auhinnad.

Loe lähemalt

Maa Elu lugejate hoidised pakkusid üllatusi

13. oktoober 2019 

Maa Elu lugejad on meie üleskutse peale saatnud juba mitmeid fotosid oma uhketest hoidisteriiulitest ja maistvatest keedisepurkidest.
Meie üleskutsele reageeris ka Tartu lasteaed Kannike, kus oli mihklipäeva ja sügise auks näitus “Kannikese vahva sahver”, mis on veel ka praega uudistamiseks üleval.
Lasteaia õppealajuhataja Helina Muruaas selgitas, et kõikide rühmade lapsevanemad tõid sahvrisse vahvaid hoidisid, mida on kodus sellel suvel ja sügisel valmistatud.

Loe lähemalt

Laululuvõistlus „Lautstark“ Tartu lasteaias „Lotte“

06. aprill 2019 

Laululuvõistlus „Lautstark“ Tartu lasteaias „Lotte“ oli väga eriline muusikaelamus. Laulsid lapsed Tartu lasteaedadest Kannike, Sirel, Karoliine, Sass, Lotte, Kivike, Klaabu ja Luterliku Peetri kooli ja Katoliku Hariduskeskuse lapsed. Kooliastme voorus esinesid õpilased Katolikust Hariduskeskusest, Luterlikust Peetri Koolist, Tarvastu Gümnaasiumist, Põlva Koolist ja Viljandi Paalalinna Koolist. Suur tänu vahva elamuse eest!
Loe lähemalt

„Vaprushelmed”

22. märts 2019 

Tartu Lasteaed Kannike pidas sellel aastal naistepäeva teisiti. Kõik lasteaia töötajad, kes soovisid, said vaprusehelmeid valmistada! Tulemus sai rõõmus ja värviküllane ja headest soovidest täidetud. Suur-suur aitäh teile!
Loe lähemalt

„Kaasava hariduse võti on koostöö”

13. juuni 2018 Kadi Kutsar, Liana Helerand, Marit Paas, Helina Muruaas​

Mai alguses oli kolme Tartu lasteaia pedagoogidel suurepärane võimalus  vahetada töökogemusi Pärnu ja Läänemaa kolleegidega.
Loe lähemalt

Tartu Kannikese lasteaed istutas metsa

17. mai 2017 Helina Muruaas, Piret Tiivoja. Tartu Kannikese lasteaia õppealajuhataja ja õpetaja

Öeldakse, et iga inimene peaks elu jooksul vähemalt ühe puu istutama. Nii tuligi meil mõte, et kuna Tartu Kannikese lasteaia tänavuse õppeaasta moto on „Mis sinule vana, see teisele uus”, võikski sel aastal kasvama panna midagi uut ‒ näiteks puud. Kui me sügisel õppeaasta alguses kogusime lastevanemate abiga Räpina paberivabrikule vanapaberit ja toimetasime selle sinna ka isiklikult kohale, anti meile vastu hulk vanast paberist tehtud uut paberit. Miks mitte panna õppeaasta lõpetuseks kasvama puud, millest teised lapsed tulevikus paberit saaksid.

Loe lähemalt

Naised kudusid kirkad rahvusmustrid lasteaialastele vaipadeks

13. aprill 2017 Mari-Liis Pintson

Täna hommikul oli Tartu Kannikese lasteaia saalis üles seatud pikk laud, millel kollase lina peal kohvitassid, lilled, võileivatort ja rullbiskviit. Laua taga istusid prouad Tartu vaimse tervise hooldekeskusest, kes olid tulnud lasteaiale üle andma oma selle aasta kõige suurema töö tulemust.

Loe lähemalt

Vanaviisi enam ei saa. Kas uutmoodi tahame?

31. märts 2017 Sirje Pärismaa, toimetaja

Uuringute andmeil meeldib meie õpetajaile õppida pigem kursustel käies ja raamatuid lugedes kui koostöövõrgustikes. Kuid nii nagu õpetamine on järjest enam meeskonnatöö, kasvab ka vajadus õppida üksteiselt ja üksteisega koos. Õpikogukondade sünnivaludest räägivad koolijuhid.

Loe lähemalt

Portugali lasteaedades torkasid silma head tugisüsteemid

17. märts 2017 Reeli Simanson, Tabasalu Tibutare lasteaia direktor, EAJÜ juhatuse liige

Eesti alusharidus­juhtide ja Tartu ülikooli esindajatest koosnev kaheksaliikmeline meeskond viibis 19.–25. veebruarini õppelähetusel Portugalis. Osa saadi ka sealsest traditsioonilisest karnevalinädalast.

Loe lähemalt

Sõbraks unega

Käesoleva aasta jaanuaris toimus Tartu Kannikese ja Meelespea lasteaedades unenädal.

veebruar 2017

Loe lähemalt

Lasteaed Kannike Jõulud 2016 (Rohekratid ja Kukerpallid)

detsember 2016

Rohekratid

Kukerpallid

Meie õpetajate saadetud pildid Lastekunsti lehel

november 2016

Loe lähemalt

„Minu väike ingel”

3. nov. 2016 Signe Leola-Peemot ja Merje Laul, Tartu Kannikese lasteaia õpetajad

Sügaval, sügaval kehas elab hing. Keegi pole teda näinud, aga kõik teavad, et ta on olemas … Kui keegi meid armastab, siis hakkab hingelind […]

Loe lähemalt

Kannikese lasteaed sai 30-aastaseks

28. sept. 2016 Helina Muruaas, Kannikese lasteaia õppealajuhataja

Kannikese lasteaial on ilusal ajal sünnipäev – siis, kui kõik on uus septembri kuus. Selle aasta septembri alguses pidas lasteaed oma 30 sünnipäeva. Päris […]

Loe lähemalt

Onu Ants meisterdab koos lastega

1. sept. 2016 Keelesakste rühma lapsed ja õpetajad

Tartu Kannikese lasteaias tegutseb vahva töömees Ants Kähri, kes oma vabast ajast ja tahtest võttis eelmisel õppeaastal südameasjaks meisterdada koos Keelesakste rühma lastega seismajäänud […]

Loe lähemalt

LP-tee pikeneb Tartust Pärnuni

Norrast pärit tõenduspõhist koostöökultuuri arendava LP-mudeliga on liitumas seitse kooli Pärnust, Viljandist, Puhjast, Tartust ning kolm lasteaeda.

mai 2015

Loe lähemalt

Perepäevast kujunes suurüritus

29. mai 2015 Sirje Pärismaa Õpetajate Leht

Tartu Kannikese lasteaed korraldas 23. mail oma peredele tõelise suurürituse – väljasõidul Elvasse osales 650 inimest. Lisaks viie vaguniga erirongile tuli tellida viis bussi. […]

Loe lähemalt

Liiklusprojekt „Liiklusega sõbraks“

Nii nagu igasugune kasvatus peab ka liikluskasvatus algama varakult, esimesed eeskuju andjad on vanemad ning õpetajad.  Aprillikuus oli Tartu lasteaedades Kannike, Meelespea ja Maarjamõisa palju siginat-saginat – käimas oli liiklusprojekt  „ Liiklusega sõbraks“. Liiklusprojekti mõtte algatajateks, kirjutajateks ja […]

Loe lähemalt

Telesaate filmimine Tartu Lasteaias Kannike

Tartu Lasteaed Kannike tähistas sel aastal emakeelepäeva salvestades telesaadet „Kannikese luulesõbrad“, mille koostas ja viis läbi lasteaia pererühm. Luulesaade oli pühendatud luuletaja Ott Arderile, ehk esitamisele tuli vaid tema looming. Ürituse tarbeks valiti välja enam-vähem ühesuguse raskusastmega lasteaialastele sobivad luuletused, […]

Loe lähemalt

Kombeõpetus Tartu Kannikese lasteaia moodi

Kõik me soovime, et meie lastest kasvaksid kombekad ja viisaka käitumisega inimesed. Seda rõhutab ka meie uus õppekava.   Kuna Kannikese lasteaia üks eesmärkidest on laste igakülgne ettevalmistus erinevateks elusituatsioonideks ja võimaluste loomine oma võimete ja oskuste arendamiseks, siis lõimisime […]

Loe lähemalt

Karumõmmi jõulupuu