Lapsed esinesid laulude, tantsude ja luuletustega ning võtsid vastu lasteaia lõputunnistused. Rõõmsaid hetki jagus lastele, lapsevanematele ja õpetajatele. Soovime lõpetajatele edu, avastamisrõõmu ja toredaid kogemusi kooliteel!

Lapsed esinesid laulude, tantsude ja luuletustega ning võtsid vastu lasteaia lõputunnistused. Rõõmsaid hetki jagus lastele, lapsevanematele ja õpetajatele. Soovime lõpetajatele edu, avastamisrõõmu ja toredaid kogemusi kooliteel!

Kukerpallide rühma lapsed on sportlikud, aktiivsed ja peavad lugu tervislikest eluviisidest ja liikumisest, seega seadsime endale õppeaasta lõpetamise eesmärgiks külastada Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi Tartus. Lapsed osalesid programmis „Terves kehas terve vaib“, mis pakkus palju liikumisrõõmu, uusi teadmisi ja tegevusi. Lõpptulemusena valmis temaatiline lauamäng, mille lapsed võtsid ka lasteaeda kaasa, et koos sõpradega mängida. Pärast programmi oli aega külastada ka muuseumi, kus tutvusime Eesti spordi ajaloo ja tuntud sportlastega. Muuseumis oli palju põnevaid käed külge tegevusi ning interaktiivseid atraktsioone. Lapsed said proovida erinevaid sportlikke tegevusi, avastada ajaloolisi spordivahendeid ning kogeda, kuidas sport ja liikumine on ajas muutunud. Külastus pakkus lastele palju rõõmu ja ühiseid elamusi ja oleme nüüd kõik natuke targemad.



Muinasjutuaasta lõpetuseks esitasid Jutulinnud näidendi “Pöial- Liisi”. Kui hommikustel etendustel näitlesid koos lastega rühma õpetajad, abiõpetaja, muusikaõpetajad ja liikumisõpetaja, siis õhtusel etendusel võtsid nende rollid enda kanda lapsevanemad ning kaasati ka nooremad õed – vennad. Jutustaja osas oli kõikide ülesastumiste ajal Tammelinna raamatukogust tädi Elle, kellega juba aastaid tihedat koostööd tehakse. Meeleolukas etendus sai palju positiivset tagasisidet ja julgelt võib öelda, et kõik osalised nautisid selle esitamist. Näitlejad said kasuliku esinemiskogemuse ning toreda perekondliku mälestuse lasteaia ajast.






TÜ staadionil toimus 23 mail, Tartumaa Tantsupeoke, mis kandis peakirja
„Pärimuspisik“. Tantsutupsu rühma kaksteist last otsustasid, et nemad tahavad
tantsida sellel peol. Selleks oli vaja selgeks õppida kaks rahvatantsu
„Kirburaputamine“ ja „Oige ja vasemba“. Algus oli raske sammud, võtted, muusika –
kõik olid võõrad ja keerulised. Kuid harjutamine teeb meistriks, aprillikuuks, kui oli
tantsude ülevaatus, sai tantsud esitatud suurepäraselt.
Enne tantsupidu toimus ka ühine proovipäev, kus lihviti viimaseid samme ja
valmistuti esinemiseks. Tantsupeopäeval paistis soe päike, isegi oli natuke palav,
kuid sellisel suurel tantsupeol nautisid lapsed tantsimist täiega, eriti kui tantsimist
vaatasid emad, isad, õed, vennad ning palju teised pealtvaatajad. Kõik tantsijad said
esinemisega väga hästi hakkama ning pakkusid publikule toreda elamuse.
Tantsides eesti rahvatantsu, hoiame ning kanname edasi rahvuslikku identiteeti.



Meie tubli kevadtormiline on pärast pikka õppust taas tagasi. Nimesid ei nimeta – kes teab, see teab 
Teeme talle suure pai ja aitame tal metsarütmist vaikselt tagasi töörutiini sulanduda.

Muusikategevuste hooaja lõpetamine. Muusikaõpetajad Siim ja Janno viisid läbi õppeaasta viimase ühise muusikatunni. Kõlas laul, mängiti pille ja tantsiti ühiselt. Ühine tegevus pakkus lastele võimalust nautida loomingulist koosolemise aega ja lõpetada õppeaasta lõbusas meeleolus.



Kannikese lasteaia õueala sai juurde mõned vahvad atraktsioonid. Rõõmu jätkub kauemaks! Täname väga korraliku töö eest Tiptiptapi ja Maastiku meistrimehi, kes tegid tööd meie õuealal väga professionaalselt!!!


Jutulinnud käisid koos emmedega lasteaia lähedal Ilmatsalu tänaval asuvas Virve Käsitööliste Seltsi MTÜ ateljees, kus pakutakse igas vanuses käsitööhuvilistele nõu, abi ja seltskonda. Toredad ja abivalmis perenaised õpetasid emmesid koostöös lastega heegeldama värvilisi jutulinnukesi ning keset hubast atmosfääri nauditi muusikaõpetaja Siimu ja laste etteasteid ning maitsvaid plaadikooke.




RMK metsapäeval õppisime, kuidas mets kasvab ja uueneb. Külastasime värsket raielanki, kuhu istutasime oma kätega uued puud, aidates kaasa tulevase metsa kasvule. Saime teada, miks metsade uuendamine on oluline ning kuidas noored puud hoolt vajavad. Päeva lõpetas mõnus piknik looduses ja metsamatk, kus nautisime värsket õhku ning avastasime metsaelu lähemalt. Metsapäev pakkus nii uusi teadmisi, praktilist kogemust kui ka toredat koosveedetud aega looduses.





