Judo võistlused

15. aprillil toimusid A Le Coqi Spordihoones Judo võistlused “Olümpiko noorteturniir”,  kus Tartu lasteaed Kannikesest osalesid ka Pintselsabade rühmast 3 last. Ülevaate antud võistlusest edastas õpetajatele Dereki isa Kristjan.

Pintselsabade rühma lapsed võistlesid kõik F klassis – sumos, kus eesmärk oli jõu või kavalusega saada vastane tatami pealt välja või sundida teda maha panema kätt või põlve. 

Osalesid Teele, Ralf Julius ja Derek. Kõik erinevates kaalukategooriates, tüdrukud ja poisid eraldi. Kui poistel oli kategooriaid palju, siis tüdrukuid oli vähem, mis tõttu oli seal ka kaalukategooria suurema skaalaga. 

Lastel oli alguses väga vahva rühma soendus koos suurtemate judokatega, mis oli mänguline ja lõbus. Treener Priit oskas lapsi tegutsema panna rahulikul moel.

Võistlus oli kokku kolmel tatamil, ühel võistlesid sumokad ja teisel kahel judokad. Sumo võistlust viis läbi treener Priit ise, olles ka kohtunikuks, mis oli lastele kindlasti hea lahendus, sest tuttav nägu ja tugi treeneri näol olemas.

Võistlusmoment oli emotsionaalne ja näha oli, et lapsed olid tahtmist täis. Selle tõttu oli peale matši nii rõõmuhõiskeid kui ka pisaraid, kuid kõik võistlejad kummardasid teineteisele ning andsid spordimehelikult kätt teineteisele. Kõik osalised said medali ja magusad preemiad lisaks. 

Dereki isa kokkuvõte võistlustele: “Väga lahe üritus ja mul hea meel, et lapsed sellise võistluskogemuse said. Ma usun, et nüüd neil julgust ka teinekord matile minna jõudu katsuma”. 

Täname kõiki osalejaid ja Dereki isa antud ülevaate eest!