Emadepäevanädala kokkuvõte

Pillikrattide nädala teema oli VEEKOGUD JA NENDE ASUKAD.

Tantsutupsud seiklesid sellel nädalal numbrimaal. Laste ülesandeks oli kujundada käepärastest vahenditest numbreid. Lapsed koos vanematega on olnud vahendite valikul loovad ja leidlikud – kasutatud on komme, korke ning oksi.

Taibud pühendasid nädala emadele. Iseloomustasid enda ema, meisterdasid talle ja joonistasid teda.

Rohekrattidel oli putukate nädal. Hooldati ka oma taimi.

Jutulinnud tervitavad sel nädalal emmesid. 8 nädalat tagasi laste poolt mulda pandud seemnekesed on ilusasti kasvama läinud ja peatselt on õieilu oodata. Kohal on ka juba mõned peokülalised.

Processed with MOLDIV

Kukerpallide õpetaja Natalja heegeldas vahendeid ja koostas arendavaid mänge.

Vandersellid said käesoleval nädalal võimaluse sooritada rühmaõpetajate poolt loodud õppe- ja kasvatustegevuse mänge. Harjutusi sai sooritada erinevates interneti keskkondades. Nii otsisime üheskoos peidusolevaid sõnu, mõistatasime memoriinis, ühendasime sõnad ja pildid ning proovisime isegi, kuidas ise nutiseadmes animatsioone programmeerida.

Keelesaksad panid sel nädalal “Kuldvillakuga” oma teadmised proovile. Loomulikult sooviti peredele head emadepäeva Sirje Luke lauluga “Minu emake”. Lastele jagati õppimiseks ka näpumäng “Emake, tee saia”.

Meistermummid. Sellel nädalal valmistasid meistermummid emale rõõmu. Lasteaias lõunaund magava lapse pildile tuli kujundada pildiraam ja valmistada küpsisetort emale. Jagame ka teiega lastele jõukohast küpsisetordi retsepti.

Pisipõnnid tutvusid sel nädalal erinevate puudega. Alguses vaatasid puid kalendrisse saadetud piltidelt, pärast said koos vanematega minna teadmisi kinnistama loodusesse. Matemaatikas korrati üle mõisted ees, taga, keskel, kõrval. Nädal lõppes meisterdamise ja maalimisega.

Eripedagoog Liis P ja logopeed Liis L alustasid sel nädalal infovoldikute koostamisega, milles on vanusegrupiti jagatud lihtsaid töövõtteid, kuidas arendada hõlpsasti teatud vanuses lapse tunnetusprotsesse ja kōnet.

Lisaks jätkus töötajate nobedate näppude voor, käsitööna valmisid kostüümid, jutukivid, nukkude talveriiete komplekt, erinevad õppemängud ja palju muud põnevat!