Distantsõppe-lasteaed

Kannikese lasteaia-pere on eriolukorras koroonaviiruse leviku piiramisel olnud väga tubli, lasteaias on avatud valverühmad ja vanemad kasutavad neid väga vastutustundlikult, hädavajadusel.
Rühmaõpetajatel on kodukontori asjaajamiste kõrval aga suur igatsus oma rühma laste järgi ja nii nad püsivadki igaüks omal moel peredega ühenduses.
Lasteaias õnneks kohustuslikku distantsõpet pole, aga siin on väike ülevaade meie tegemistest kaugsuhtlus-vahendite abil.

1. Pillikratid arvutavad ja voolivad ning täidavad teisi toredaid ülesandeid. Pildil Pillikratt Erenoora mängunurga ja mänguasjade korrastuspäev!

2. Murumunade õpetajad edastavad iga päev lapsevanematele mõne idee või väljakutse. Tänane väljakutse oli pildistada oma lemmikloomi või hoopis lemmik-kaisukat, nädala alguses aga hoopis võtta ette üks mõnus liikumispaus looduses.

3. Tantsutupsude õpetajad jagavad sellel keerulisel viiruse ajal, kui kõik rühma lapsed kodus on, igal nädalal 1-2 ülesannet või projekti lastele ja peredele. Nii püsib lastead, rühmakaaslased ja ka õpetajad meeles ja saab mõelda, mida toredat taas lasteaeda jõudes teha saab. Esimeseks ülesandeks oli kevade saabumise puhul teha üks kevadine kunstitöö, mille vahendite valikul tuli lähtuda sellest, mis kodus olemas on . Saabus väga palju erinevas tehnikais töid. Ülesannete täitmisest saadud piltidest on plaanis korraldada taas lasteaeda jõudes üks vahva pildinäitus. Suured tänud kõigile, kes leiavad aega, et neid ülesandeid täita ja pildikesi õpetajatele saata.

4. Musamiksid alustasid projektiga “Seemned mulda”. Uued toredad väljakutsed igal hommikul!

5. Taibud on õpetajate poolt tervitatud video vahendusel ja otseeetris igal tööpäeva hommikul kell 9:00 ja saavad helifaili puhkeaja jutuks igal tööpäeval kell 13:00. Veebilasteaiaõpetajad on alati olemas! Lisaks sellele on igapäevaselt üks tore ülesanne jäetud. Kõik on vabatahtlik, aga osalemisprotsent on 70%/100% (statistika pärineb 23.03 osalenutest).

6. Rohekratid meisterdavad ja hoolitsevad taimede eest.

8. Kukerpallid käisid loodudes matkamas ja uurisid, mis on nüüd teisiti kui talvel. Koos peredega otsiti kevadmärke.

9. Vandersellide õpetajad panid pead kokku ning arutasid koos, kuidas praegusel keerulisel ajal laste põnevate tegevustega kodus kursis olla. Üheskoos jõudsime järeldusele, et esitame lastele ja nende vahvatele peredele igal tööpäeval uue väljakutse. Meie üllatuseks tulid kõik pered väga aktiivselt kaasa ning juba oleme saanud koos rõõmustada näiteks torni ehitamise võistluse ja tibutantsu tantsimise üle. 

10. Keelesaksad on ka toimekad ja õpetajad on esitanud peredele väljakutse; teha etteantud sõnadest luuletus ning joonistada juurde üks tore pilt.

11. Meistermummide lapsed saavad iseseisvaid kodutöid rühma meilile. Üks kord nädalas saavad ülesande teha midagi koos perega. Rühmaõpetaja Jane R jagab teiega selleks nädalaks enda poolt koostatud vahvat nuputamisülesannete kogu teemal KULDNOKK.

12. Pintselsabad. Mida teevad küll hakkajad ja tublid pintselsabad? Pintselsabad on olnud tegusad – käinud munakarbiga loodusjahil, nautinud päikest ning usnialt otsinud varakedade tunnuseid. Pintselsabad külvavad seemneid mulda ning valmistavad lõbusaid maitsvaid roogasid, et kõht oleks ikka täis. Igapäevaselt saavad pintselsabad väljakutseid millest võtavad aktiivselt osa. 

13. Rõõmurullid. Väikesed Rõõmurullid läksid loodust ja kevadet enda ümber avastama, mängides selleks looduslapse bingot. Kokku 6 erinevat bingot, seega jagub tegevust pea terveks nädalaks ja kauemgi veel.
Bingo pärneb Meie Käopesa blogipidajalt Mirjamilt ja teiegi saate selle tasuta allalaadida siit:
https://www.meiekaopesa.ee/diy-2/diy-ouemang-looduslapse-bingo-prinditavate-failidega/?fbclid=IwAR0uxpqvQBz50ZsjM7FGKpOehvTNL9p_CiGfAEnAHh-pVo8INDnXXyX5TKc

14. Pisipõnnid. Soojad päikesekiired on jõudnud ka Kannikese-pere pisemateni. Laste kevadised toimetused on vanemate abil jäädvustatud ja tänu sellele näeme, kuidas Pisipõnnid looduse tärkamise saatel mõnusalt kodus olemise aega naudivad.

Peame vastu võiduka lõpuni ja PÜSIME KODUS! Olge terved!