Tervitused kodustele!

Eelmisest postitusest saite lugeda, mida teevad õpetajad ja lapsed praegusel kodusel reziimil – siin aga ülevaade meie ülejäänud personali tegemistest ja soovitustest. 

Kunstiõpetaja Seidi koostas pilt-juhise kodustest vahenditest pildiraami meistedamiseks (vaja läheb pappi, liimi, kääre, makarone ja pärleid, soovi korral värvi):

Muusikaõpetajad vihjavad, et youtubes on vahvad muusikalised multifilmid, kus tegelasteks muusika instrumendid – leitavad otsisõnaga Symfollies. Teksti pole, taustaks klassikaline muusika. Kui enam müramise-meisterdamise jaksu pole, võib natuke arvutit ka piiluda:

https://www.youtube.com/watch?v=33MaX4WOIfc&list=PLQ8qJI8xhbzaZUU8RJZsk18qiMk6hYSuh&index=1

Liikumisõpetajad jagavad aga omalt poolt soovitusi lõbusateks matkimisharjutusteks:

Kõndige nagu „hiiglased“ (päkk-kõnd, käed ülal), „päkapikud“ (kükkkõnd), „kuked“ (põlvetõstekõnd, käed kõrval – hüüdke samal ajal „kikerikii!“), „hobused“(sääretõstekõnd, käed puusal – samal ajal hobuse kabjaplagina imiteerimine – keele imemine suulakke kord mossis suuga, kord naeruse suuga vaheldumisi), „rebased“ (kõnd hiiliva sammuga), „koerad“ (kõndimine toengpõlvituses – samal ajal haukudes), „vähid“ – (liikumine tagatoenglamangus).
Hüpake nagu „jänesed“ (hüplemine vasakule-paremale), „konnad“ (hüplemine toengkägaras), „varblased“ (sulghüpped), „kängurud“ (paigalt kaugushüpped).
Olge „hülged“ (kõhuli, käed seljal, rindkere tõstmine – hüljes vaatab ja kere langetamine – hüljes puhkab) – peale seda harjutust tuleb teha ettepainutus!; „putukad“ (selili, jalgade siputamine), „pliiatsid“ – (selili, käed üle pea, veeremine põrandal), sõit „jalgrattaga“ (toengnurkistes jalgadega väntamine), „kääridega lõikamine“ (toengnurkistes jalgade kääritamine ja hargitamine).

Logopeed Liis soovib kõikidele rahulikku meelt ja vahvaid tegemisi koos lastega. Mõtete rikastamiseks jagan Teiega kolme toredat linki videojuhistega mängudele, mis sobivad nii väikestele kui ka suurtele! Olge terved!
1) https://www.facebook.com/watch/?v=791612187911066
2) https://www.facebook.com/watch/?v=2630072883941908
3) https://www.facebook.com/watch/?v=263308851329644

Isegi meie kokad on eriülesndel ja valmistavad lastele tulevaseks vahepalaks toidudehüdraatoritega mõnusaid moosimaiuseid.

Meie töömees Ants aga kasutas juhust, et kunstiklassis laste rõõmsat saginat ei ole, ning võttis ette uue kätepesuala konstrueerimise.