Viies nädal karantiinis

Pillikrattidel oli sel nädalal muinasjutunädal. Vahva video saatis Mariliis.

Tantsutupsud sel nädalal vaatlesid ja uurisid kevadekuulutajate-lindude toimetusi  ja tegemisi. Tegusad lapsed joonistasid lindudest pildid, kirjutasid piltidele linnu nime ja numbri, mitu lindu on pildil.Pildid tulid huvitavad, kunstipärased ja esindatud olid erinevad linnuliigid – põldlõoke, jäälind, toonekurg, kuldnokk, pääsuke, varblane. Üks poiss joonistas kevadekuulutajaks kana. Täitsa õige mõte, sest kanad tulevad ju õue jalutama, kui õues on päikselised kevadilmad.

Musamiksid. See nädal vaatlesid Musamiksid ilma (ühes päevas oli mitu aastaaega). Meisterdasid kodus ilusaid pildiraame, mida hiljem kaunistasid ilusad pildid ja õppisid kirjutama ning lugema tähti kokku ja loomulikult käis selle juurde ka häälimine. Samuti kogub hoogu Musamikside pikem projekt “Seemned mulda”. Uuel nädalal uued väljakutsed!

Jutulinnud, kes kodudes hoolega tiibu treenivad, on teadupärast suured munateadlased ja seega tasub uskuda nende väidet, et Jutulindude värvilised munad on ikka väga ilusad.

Vandersellid lahendasid seekord terve nädala jooksul just spetsiaalselt neile mõeldud bingot. Nii oli igal lapsel ja perel võimalik ise valida, millist väljakutset nad parasjagu ise sooritada tahaksid. Kõige populaarsemateks valikuteks osutus koos perega söögitegemine, legost unistuste lasteaia loomine ja loomulikult lubasid lapsed kodus väga hästi käituda ja alati vanemate sõna kuulata.

Taibud. Igal hommikul teevad taibude rühma õpetajad video teel hommikuringi. Sarnaselt eelmistele nädalatele saavad väikesed taibud kuulata hommikust muinasjuttu ja lõuna ajal unejuttu. Juba on ka traditsiooniks saanud igal kolmapäeval videokõne kaudu terve rühmaga kohtumine. Sel nädalal rääkisime kevade märkidest ning lindude elust kevadel. Laste ülesandeks oli kodus üks vahva linnupesa meisterda. Tublid taibud meisterdasid valmis sellised uhked ja väga erilised linnupesad.

Keelesaksade väljakutseks oli unistada pannkookidest ning nendest pilt joonistada, loomulikult küpsetati ka päris pannkooke.

Pintselsabad tutvusid sel nädalal numbritega, mängisid numbri bingot, maalisid ja kleepisid kevadisi pilte, ehitasid endale takistusraja, mille läbisid suure rõõmuga! Samuti võtsid osa kevadisest viktoriinist. 
Ühel meie pintselsabal oli sünnipäev, mille puhul rühmakaaslased joonistasid kaarte ja küpsetati üks maitsev kook pidupäevaks! 

Meistermummid. Sellel nädalal mängisid Meistermummide lapsed eripedagoogi tajude arendamise mänge. Meisterdasid looduslikust materjalist ja taaskasutusmaterjalist. Viisid läbi uurimistöö – ” minu nime tähendus”. Saatsid pilte enda tegemistest.

Pisipõnnide nädal kulges kalendri ülesandeid täites – otsisid kevadlilli, püüdsid märgata linde enda ümber , voolisid platiliinist mune, kinnistasid lilli uurides värve.  Loomulikult ei puudunud tegevustes lihavõtte ajal munade värvimine ning munade otsimine. Hakati õppima ka uut kevade teemalist luuletust “Aprill”.

Kui lapsed ikka kodus, siis õpetaja mõtleb mida vahvat neile pakkuda kui nad on Kannikesed tagasi. Siit mõned väikesed vihjed…
Lisaks on pallimeri karantiiniaegses suurpuhastuses ja Meeleolupesas ootavad uued sõbrad.

Eripedagoog Liis alustas uute arendavate õppemängude väljalõikamise ja kiletamisega. Mängud on suunatud tajule, käitumisele (milline käitumine on õige/vale), erinevatele emotsioonidele, mis meid valdavad ning pisut on käsitletud ka toitumise teemat.

Muusikutel valmis laulu “Meie Kannikeses” esitlus!