Robootika Kannikeses

Vandersellid on sellel aastal endale suurteks sõpradeks valinud erinevad robootilised vahendid. Robotitega avastatakse nii ruumilist maailma kui ka kõike muud sellega kaasnevat. Vandersellid jagavad oma tegemisi aktiivselt ka teistele lasteaednikele ning meie toimetamistega saab ennast kurssi viia läbi Facebooki kommuuni: Robootika lasteaias.

Samuti nõustab alates sellest kevadest õpetaja Kertu teisi õpetajaid ja tehnoloogia huvilisi läbi Insplay. Insplay eesmärk on soodustada 21. sajandi oskuste lõimitud arendamist ja sünergia saavutamist teaduse, tehnoloogia, inseneeria, kunsti ning matemaatika valdkondades.

Insplay meeskonna algatusel toimub juba teist aastat järjest lastele ja noortele suunatud veebipõhine robootikavõistlus, mis koosneb erinevate missioonidest. Kutsume kõiki väiksemaid ja natukene suuremaid osa võtma RoboOlümpiast (https://roboolumpia.ee/ ). Kannikese lasteaias on kohapeal võimalik katsetada nii Bee-Bot ja Blue-Bot, Dash kui ka Ozobot BIT roboteid. Eriliselt aktiivselt ootame Ozobot BIT missioone katsetama, kuna nende loojaks on meie enda õpetaja Kertu.