Toimekas nädal – Haridusfestivali kokkuvõte

Eelimisel nädalal, 22-24. oktoobril, toimus 5. Tartu Haridusfestival 2019. Kannikese lasteaed võttis sellest aktiivselt osa. Meie lasteaias oli võimalik osaleda erinevates põnevates töötubades.  

Teisipäeval, 22. oktoobril oli vanemõpetaja Jane. R. ja muusikaõpetaja Riina  töötoas Trummid põrisema!!! võimalus meisterdada vahvaid trumme. Miks just trumme?  Sest 15. novembril on Euroopa muusikateraapiapäev! “Löö trummi” on just selle aasta teema. 

Samal päeval toimus töötuba Artikulatsiooniaparaadi harjutused hommikuringis, kus logopeed Liis ja muusikaõpetaja Meril õpetasid õpetajatele vahvaid võtteid ja nõkse mida lastega lihtne kasutada hommikuringides.

Kolmapäeval, 23. oktoobril toimus töötuba Varajane Saksa keel lasteaias Kannike. Huvilistel oli võimalus osa saada meil toimuvatest saksa keele tegelustest lastega. Goethe Instituudi poolt olid väljas erinevad õppematerjalid, mida tegelustes kasutatakse, erinevad lasteraamatud ja mänguvahendid, mida keele õppes kasutatada. Ülevaate tegi Helina -Keelesaksade rühma saksa keele õpetaja.

Samas demonstreerisid ja pakkusid meie robootika-asjatundjad õpetajad Kertu ja Helena töötoas Kannikese vahvad robootikud osalejatele võimaluse mängida Kannikese lasteaia robotitega. Neid on lasteaias lastele kasutamiseks väga palju ja väga erinevaid. 

Neljapäeval, 24. oktoobril oli Kannikese lasteaed kutsunud enda juurde koolitaja Erki Kaikkoneni, kes rääkis Vaikuseminutitest ja meelerahust. Koolitusel osales ligi 60 huvilist üle Tartu linna. 

Olid väga põnevad ja harivad festivalipäevad. Täname kõiki! www.haridusfestival.tartu.ee