Tajude nädal

Oktoobrikuu teine nädal algas lasteaias Kannike juba traditsioonilise „Tajud teravaks“ nädalaga, mida veavad alati meie maja logopeed, liikumisõpetajad, kunstiõpetaja, muusikaõpetaja ning käesolevast õppeaastast ka sotsiaalpedagoog.
Käesoleva õppeaasta motoks on „Olen terve, virk ja kraps“, seetõttu olid ka meie töötubade teemad tervist, toitumist ja liikumist puudutavad. Esimeses punktis said lapsed lahendada ülesandeid, kus tuli sorteerida meie toidulauale kasvatatavaid puu- ja juurvilju, marju ning köögivilju. Samuti tuli lahendada loogikaülesandeid ja leida toiduaine, mis näiteks konkreetsesse toiduainete gruppi üldse ei kuulu. Laste mälu ja tähelepanu pandi proovile ülesandes, kus tuli leida, mis just silme alt ära kaotati.
Paras proovikivi oli ka liikumisõpetajate seatud takistusrajal, kus kaarti jälgides tuli läbida värvilised rõngad. Kunstiõpetaja valvsa silma all said kõik lapsed ise endale värvida riisi. Viimases punktis ootas lapsi muusikaõpetaja, kes valmistas lastele ette grillitud maisi ja hoidis tuju üleval meeleolukate muusikapaladega, mille taustal lugesime „palindroome“. Nautisime tormist ilma, grilli soojust ja mõnusat lõkkesuitsu.

Tajude nädalaks pidid kõik rühmad meisterdama laste maitse-eelistuste põhjal ühe toreda toidupüramiidi.
Laste ja õpetajate loovus on piiritu, no palun vaadake…..