Selle nädala tegemised

Pillikrattide selle nädala väljakutse oli Pillikrattide lihavõttenädal

Tantsutupsud tegid selle nädala alguses kokkuvõtte eelmise nädala kodutööst – naljakad pildid oma lemmikloomadest. Kellel lemmiklooma polnud, joonistas pildi ise või otsis naljaka pildi internetist. Samuti said lapsed uue koduülesande seoses saabuvate munadepühadega – pilt värvitud munadest või pühade kaunistustest tuleb edastada õpetajatele peale lihavõttepühi.

Musamiksid. Lihavõtted, munapühad ehk ülestõusmispühad, kiigepühad, kevadpühad – hea lapsel mitu nime. Sel nädalal meisterdasime, maalisime just sellel teemal. Kaunid munad valmivad nädalavahetusel.

Rohekratid valmistusid lihavõttepühadeks.

Jutulinnud valmistuvad lihavõttepühadeks ja kaunistavad oma “pesasid”. Jätkus pikaajaline koostöö Tammelinna raamatukoguga. Raamatukogutädi Elle koostas ja saatis meile informatiivse munapühadetervituse luulevärsside, tarkuseterade, mõistatuste, mängude ja kasulike linkidega. Näiteks sellised ilusad maagilised sõnad urbamise juurde: Silmad selgeks, näpud virgeks, tarka meelt pähe, head sõnad suhu!
Ilusaid pühi kõigile!

Kukerpallid meisterdasid selle nädala jooksul lihavõttekaunistusi.

Vandersellid keskendusid sellel nädalal oma loovuse arendamisele ning nii viisid meie väljakutsed meid avastama taaskord kevadist loodust. Meisterdustööna ehitasime kärtsuva trummikomplekti ning mõnusa onni, kus vahvat mängu mängida. Nii nagu tulevastele pühadele tavaks lõppesid meie selle nädala väljakutsed munade kaunistamisega.

Pintselsabad on sel nädalal nautinud sooja ja päikselist ilma. Käinud õues kuulamas linnulaulu ning sportinud. Üks pintselsaba vaatles konni ja saatis meile vahvaid pilte ja video. Lisaks said pinselsabad ülesandeks aidata emmesid ja issisid koristustöödega ning tulevase munadepühade puhul läbi viia erinevaid katseid munadega. 

Keelesaksad tegelesid koduse treeninguga. Pildil on vahva Ronja trenniriietuses.

Meistermummide poolt on kõigile soovijatele tööleht APRILLI kohta. Õpetajad jagavad teiega kevadist Julius Oro luuletust Aprill:

PÄIKE SÄRAB, ROHI TÄRKAB,
METSAKÜNKAL ÜKSIK LILL,
OJAS KALAKENE ÄRKAB –
MEIL ON KEVAD JA APRILL.

VEEL ON KÜLMA ÖÖDE PÕUES,
HÄRMA-HALLA KOIDIKUL,
OLGUGI, ET PÄEVAL ÕUES
PÄIKE SOE KUI JUUNIKUUL.

Rõõmurullide ülesandeks oli sel nädalal oma päevi alustada joogaga. Vanematele sai saadetud erinevad vastavateemalised pildid.

Lõpetuseks lõbus muusikaline kordinatsiooniharjutus meie muusikutelt! Proovige järele ning vaata ka selle nädala eelmiseid postitusi, kus soovitusi ja infot jagavad meie logoleed ja eripedagoog, muusika- ja liikumisõpetajad.