Pintselsabade TÜ loodusmuuseumi külastus

Tartus on väga palju vahvaid kohti, mida külastada ja üks nendest on TÜ loodusmuuseum. Tore on see, et on võimalik valida, kas soovite ise omaette uudistada,  tellida giidi või sootuks osaleda mõnes põnevas töötoas.

Meie otsustasime sel korral külastada muuseumit omal käel. Tutvuda erinevata näitustega ja lõpuks otsustada, mis kõige rohkem huvi pakub. 

Kordasime üle detsembris-jaanuaris õpitud teemad (loomade ja lindude elu talvel) ning lihtsalt avastasime palju uut.

Vastu kevadet hakkame lastega õppima Lõunamaa loomade elu ning rändlinde, saime muuseumis teha sissejuhatuse algavatesse teemadesse.

Kuna sel aastal on lasteaia motoks ” Eesti, mere riik”, siis käisime uudistamas muuseumis üles seatud rannajoont ning akvaariumites kalu.

Muuseumis vaatasime erinevaid metsloomade, lõunamaa loomade, näriliste, lindude topiseid. Paljude loomade juurde olid lisatud infotahvlid, kust sai lugeda, kus see loom elab, palju kaalub, mida sööb jne. Võrdlesime antud infot varem omandatud teadmistega ja igaühel oli kohustus jätta meelde miskit täiesti uut ning pärast rühmakaaslastega jagada. Suurt huvi pakkusid lastele erinevad juura- ja jääaja loomad. Kuna muuseum on suur, siis mõtlesime, et kevadel võiks veel ühe korra muuseumit külastada.

Muuseumisse ja tagasi lasteaeda sõitsime bussiga, see on alati õppekäigu üks põnevam ja oodatum tegevus.