Pintselsabade toimetused

Pintselsabadel on 31.mail lõpupidu ja suurem osa meie päevasest energiast on kulunud selleks tähtsaks sündmuseks valmistumisele.

Kuid kõigest hoolimata, oleme püüdnud viimane kuu palju ringi käia ning avastada uut ja põnevat.

Aprill lõppes meil rühmasisese Volbripeoga, mis toimus traditsiooniliselt kostüümipeona ning loomulikult oli kaetud ühine snäkilaud. Saime palju mängida ning tantsida.

Mai algas Tartu Ülikooli botaanikaaia külastusega, seekord vaatasime ringi ka palmi- ja troopikamajas. Enamus lastele oli see esimene käik botaanikaaia siseruumidesse ja see jättis neile kustumatu mulje. Kus sa veel saad näha nii palju palme, eksootilisi taimi, värvilisi kalu ning suurel hulgal kilpkonnasid. Kõik lapsed kinnitasid, et tahavad oma vanematega ka sinna minna ning veel põhjalikumalt tutvuda troopika- ja palmihoonega.

Pintselsabad on kogu aasta teinud kõvasti tööd, et kevadeks saaks kõik vajalikud asjad ära õpitud ning oleksid valmis sügisel kooli minema. Lastega sai kokkulepitud juba varem, et kui saame oma plaanitud asjad tehtud, siis mais võime rohkem tegeleda asjadega, mis neile eriti meeldivad. Nii tegimegi – iga lapse soov on ilusal soojal kevadpäeval süüa jäätist ning käia erinevatel mänguväljakutel. Õpetajate jaoks on see jälle 2 ühes – lõbu ja õppetöö käivad käsikäes (linnas liiklemine, teistega arvestamine, bussisõit, raha käsitlemine, õige hinnaga toote valimine, poes elementaarsete viisakusreeglite järgimine). Kuna ilmad on olnud mais väga soojad, siis jõudsime Veeriku Selveris käia jäätist ostmas juba 2 korda. Eelmisel nädalal käisime ka kesklinna mänguväljakul, sama käiguga ühildasime ka jõeäärsete vaatamisväärsuste külastamise.

15. mail toimus Pintselsabadel emadepäeva üritus, sel aastal käisime Emajõel Lodjaga sõitmas. Ilm oli kaunis, lapsed ja emmed õnnelikud ning õhtu lõppes ühise piknikuga Emajõe ääres. Lisaks Lodjasõidule lubati meil käia vaatamas ka ehitatavat uut lotja, mis oli 2 korda suurem kui praegune lodi ning mis valmib aastaks 2024, kui Tartu saab Euroopa Kultuuripealinnaks.

24.mail toimus lasteaias iga-aastane ülelasteaialine kevadine õuepidu, kus esinesid kõik rühmad ja vaatama said tulla kõik lapsevanemad ning teised lähedased.  Selle aasta teema oli “Eesti- mereriik 105”. Meie esinesime koos Kukerpallide rühmaga ning esitasime tantsu “Torm”. Üllatusesinejateks olid meie lasteaia vahvad isad, kes esitasid väga meeleoluka krabide tantsu.

Meie lõpetamine on küll 31.mail, kuid meie tegemised selleks aastaks veel ei lõppe. 1.juunil toimub lasteaias lastekaitsepäeva üritus, 2.juunil plaanime rühmaga pidada maha ühe laheda pidžaamapeo, 5.juunil lähme külla Keskkonnaametile, et tutvuda nende masinatega ja kui ilm lubab, siis plaan on läbi käia kõik võimalikud Tartu mänguväljakud.