Pintselsabade juunikuu toimetused

Meie juunikuu algas Pisipõnnide korraldatud Lastekaitsepäeva aaretejahiga, mis lõppes ühise vahva jäätise söömisega.

2. juunil toimus kauaoodatud rühma pidžaamakas. Lapsed sel päeval üldse koju ei läinudki, tulid hommikul ja lahkusid alles järgmisel hommikul kell 11.

Pidu algas kell 17.00, kui lasteaiast suurem osa lapsi oli koju läinud, suundusid Pintselsabad õue erinevaid mänge mängima- katsetasime mölkkyt, palliviset, sulgpalli suurte reketitega, labürindis roomamist ja pentanque’i. Pärast seda sõime õhtusööki ning nautisime ühist snäkilauda. 

Maha sai peetud tunniajane video-disco, kõik laste soovitud lood said ära kuulatud. Õhtu eel vaatasime saalis suurelt ekraanilt multikaid ja kell 22.15 suundusime õhtutoimetusi tegema ning 23.00 algas öörahu. Hommikusöök koos vanematega sai kokku lepitud kella 9.30ks. Vanemad katsid laua suure hulga pannkookidega, jäätise ja muu hea ning paremaga. Nii lapsed kui ka lapsed jäid üritusega väga rahule ning arvati, et see pidu jäàb veel pikaks ajaks meelde.

5.juunil käisime (Aaroni isa kutsel) külas Keskkonnaametis. See oli tõeliselt vahva käik. Aaroni isa Martin valmistas ette slaidishow, tutvustades lastele keskkonnaameti tegemisi. Saime teada, mis see keskkonnaamet üldse on, millega tegeleb, millal võiks neile helistada ja millisele numbrile. Eriti põnev oli laste jaoks keskkonnaameti autode ja masinate tutvustus. Saime näha erinevaid ATV-sid, paate, kaubikus “kontorit” ja kõige ägedam tundus laste jaoks masin nimega “Argo”, mis liigub soos, vee peal ja ka kuival maal. Suur, suur aitäh Aaroni isa Martinile nii vägeva ekskursiooni eest!

Kuna me olime juba kesklinna tulnud ja ilm oli super ilus, siis otsustasime pärast keskkonnaametit minna kesklinna mänguväljakule mängima. Jälle üks vahva hommikupoolik, mida hiljem tore meenutada.

6.juunil külastas meie rühma praktikant Saksamaalt, kes tutvus lähemalt meie rühma tegemistega. Algne plaan oli külastada Tähtvere mänguväljakut, kuid seekord ilm seda ei soosinud ning koos mindi hoopis lasteaia lebolasse joonistama ja pärast rühma meisterdama.

7.juunil võtsime ette retke Toomemäele ja Kassitoomele. Toomemäe ümbrus on hiliskevadel väga ilus ja Kassitoome org kutsub lapsi jooksma. Ei mingit hirmu, et keegi auto alla jookseks või miskit muud hullu juhtuks, väga mõnus ja turvaline koht. 

Vaatasime üle ka Toomemäe varemed ja enne lasteaeda tagasi minekut, käisime mängimas Toomemäe mäguväljakul.

Mõni laps on jäänud juba puhkama, kuid enamus meie lastest jäävad lasteaeda jaanipäevani. Püüame selle aja sisse mahutada veel mõned retked erinevatesse parkidesse ja mänguväljakutele. 

Sügisest ootab Pintselsabasid koolitee!