Novembrikuu tegemistest Meistermummides

Isadepäeva puhul käisid meil rühmas laste isad ja käisime ka ise ühe isa töökohas.

Markuse isa, rääkis loodusest, metsloomadest ning oma hobist, milleks on jahipidamine. Lapsed said teada miks on vajalik jahti pidada. Mida loomad söövad ning mis aineid vajavad nad veel eluks.

Sofi isa käest saime teada millest ja kuidas tehakse lego klotse. Vaatasime filmi lego klotside valmimisest. Katsusime graanuleid, mida sulatatakse, valatakse vastavasse vormi, jahutatakse ja pannakse kasti.

Simona isa töökohta külastades said lapsed teada, millised töövahendid on inseneril ja mida insener teeb. „ Insener joonistab, joonistab seda, mida ehitab. Katsetab läbi, kas see mida ehitas on ka turvaline. Tänapäeval joonistab insener arvutis ja ta peab vahel pinksi mängima, et silmad saaksid puhata ja jääksid terveks.”

Mardipäeval maskeerisid poisid mardisantideks, joonistasid vuntsid ja habeme.

Kadripäeval panid tüdrukud selga valged riided ja pähe kaunid kübarad. Koos lahendati mõistatusi, lauldi, mängiti pilli ja tantsiti.

Rääkisime unest ja loomadest, kes magavad talveund. Valmistasime ühistööna viltimis tehnikat kasutades padja.

Õpetajad valmistasid lastele erinevaid õppemänge, et tutvuda numbrite ja tähtedega läbi mängu. Lapsed said sõbraks matatalab robotiga.

Meehommikul maitsesid lapsed mett ning sõid meekärge. Uurisime mee ja mesinduse kohta kodulehelt mesionhea.ee/mesilasedjamaailm.

Lastele pakkusid huvi koduloomad, seetõttu alustasime teadmisi saama nende kohta õppefilmide kaudu.