Jaanuari kuus olid kõik nii väikesed kui suured väga aktiivsed ja tublid.
Tehti peredega vahvaid roboteid, meisterdati jääst skulptuure, lahendati QR-koode ja tehti TAJUD teravaks. Selle eest on küll kõik ära teeninud ühe magusa PAI!!!
Paiks oli imeline jäätisekujuline pulgakook… mmm kui hea!
Logopeed Liis.L, eripedagoog Liis.P, muusikaõpetaja Meril ja kunstiõpetaja Seidi korraldasid väikestele Kannikestele vahva tajude nädala. Sellel nädalal olid laste tajud eriti teravad. Lapsed läbisid erinevaid põnevaid punkte. Kuulasid erinevaid helisid ja proovisid neid ära arvata. Tegid järgi erinevate metsloomade samme. Vaatlesid Kannikese õueala läbi värviliste “prillide”. Panid proovile oma lõhnataju, proovides ära arvata, millise lõhnaga on tegemist. Tehnoloogia aastale omaselt läbisid suure rohelise putukaga põnevat labürinti. Vahvate pesulõksude abil koostasid lauseid, häälisid ning tegid video näidise abil erinevaid loomajälgi lumme. Lõpetuseks said lapsed ergutada oma maitsemeeli hapuka sidruniga. Oli vahva ja omanäoline nädal!
Lähtudes selle aasta motost kasutati järgmiseid tehnoloogiavahendeid: rääkivad pesulõksud, tahvelarvuti, roheline putukas, muusikakõlarid
Vandersellid pidasid seekord maha rühmasisese Robolahingu. Nuputamisele läks viis erinevat tegevust, viie erineva robotiga. Sphero Bolt robot sõidutati mööda takistusrada. Ozobot robot lahendas matemaatilisit jutukest. Blue Bot robot joonistas paberile tähti. Lego klotsidest programmeeriti numbri jada ning mTiny sõitis külla Tartu linnapeale. Ülesandeid jagasid jutukad pesulõksud. Kõik lapsed sooritasid ülesanded nutikalt ja korrektselt ning nii olidki kõik raja läbinud Vandersellid valmis RoboMeistrid.
Keelesaksadel on selle nädala teema “Linnud süüa ootavad, akna taga vaatavad”. Õuesõpe – lumele maalimine, linnud ja pesa ehitus looduslikest materjalidest. Lastel oli huvitav ja valmis tore kunstitöö.
Meistermummide rühma lapsed õppisid selle nädalal, läbi muinasjutu “Rebasepoju ja teised”, tundma Eestis elavaid metsloomi. Digilõksudelt kuulasime ja arvasime karu, jänese, hundi ja rebase häält. Võrdlesime sabade pikkust ja loomade suurust. Õppisime selgeks luuletuse jänesest, mängisime erinevaid lauamänge, voolisime, maalisime ja kleepisime. Valmistasime karu lemmikmarjadest maitsva smuuti. Õues kujundasime jäätükkidest roboti ja kühveldasime lumelabidatega lund.
Alles kaheaastaseks saanud Pisipõnnid teavad juba, et mida külmem on ilm, seda raskem on lindudel loodusest toitu leida. Sellepärast hakkasid lapsed juba novembris linnukestele söögimajja toitu viima. Iga päev sama kellaajal, et linnukesed teaksid, kuna sööma tulla. Sellel nädalal võeti asi veelgi tõsisemalt ette. Lapsed valmistasid ühiselt vitamiinijääd kasutades astelpajumarju, jõhvikaid, apelsini ja õuna. Veel valmistati rasvapalle. Rasvapallide valmistamiseks kasutati erinevate seemnete segu, kookosrasva ja liiva. Kõike, mida linnukesed külmas ellu jäämiseks vajavad.
Jaanuari alguses meisterdasid lapsed ja vanemad kodudes digiaastale kohaselt roboteid. Tänaseks on vahvad meisterdused lasteaeda jõudnud. Kannikese perede meisterdatud robotid on sätitud näitusele Väikese saali, Hans Hase ruumi ja Kunstikambri akendele (viimane asub sisehoovis). Roboteid tuli lasteaeda tõesti palju ja mõned häbelikumad, kes akna peale minna ei tihanud, jäid laste ja töötajate rõõmuks fuajeed kaunistama. Näitus jääb avatuks jaanuari lõpuni. Tulge vaatama!
Täname peresid koostöö eest ja soovime kõigile tugevat tervist ja mõnusat talve nautimist!
Kunstiringi uus aasta on alanud imeliselt. Piltidel on mitme-etapiliselt valminud segatehnikas tööd, kus muuhulgas kasutatud 3D-vormiks voltimist, joonistatud ja väljalõigatud jpm.
Loomingulist aastat teilegi, armsad Kannikese sõbrad!