Kodukord

HEA LAPSEVANEM, lasteaed on lapse jaoks teine kodu, kus toetame ja täiendame perekondlikku kasvatust ning pakume Teie lapsele turvalist kasvukeskkonda ja parimaid võimalusi igapäevaseks tegutsemiseks ja mänguks.

 Üldsätted

1.1.Tartu Lasteaed Kannike (edaspidi lasteaed) kodukord on lastele, lastevanematele, lasteasutuse

töötajatele ja kõigile teistele isikutele, kes viibivad lasteaia territooriumil täitmiseks kohustuslik.

 Kodukord lähtub koolieelse lasteasutuse tegevust reguleerivatest õigusaktidest. Kodukord on avalik dokument, mis on kättesaadav lasteaia veebilehel ja paberkandjal rühma infostendil.

2. Üldinfo

2.1.  Lasteaed on avatud tööpäeviti kell 7.00 kuni 18.30. Ajavahemikus 18.00 – 18.30 töötab valverühm.

2.2.  Lasteaed on riiklikel pühadel suletud. Lasteaia töötajatel on Uusaastale, Eesti Vabariigi aastapäevale, võidupühale ja jõululaupäevale vahetult eelneval tööpäeval 3 tundi lühendatud tööpäev. See tähendab, et rühmad lõpetavad oma tööpäeva kell 15.00, seejärel töötab valverühm 18.30.

2.3. Lasteaia direktoril on vastavalt vajadusele õigus liita rühmi ja teha muudatusi töökorralduses

(suvekuudel, koolivaheaegadel, pühadele eelnevate päevadel, õpetajate haigestumisel, eriolukorras jne).

2.4. Suveperioodil võib lasteaed olla ajutiselt suletud kuni üks kuu. Vajadusel võimaldatakse koht

asenduslasteaias.

2.5. Lasteaed teeb koostööd Tartu Ülikooli, Tervishoiu Kõrgkooli ja teiste õppeasutustega.

Praktikantidest teavitatakse lapsevanemaid ja uuringute läbiviimiseks küsitakse lapsevanemate nõusolekut.

2.6. Lasteaia välisuksed on elektrilise lukustussüsteemiga, sisenemiseks tuleb vajutada rühma

numbrit. Uksed on avatud ajavahemikus 7.00 – 9.00 ja 16.00 – 18.00.

2.7. Lasteaeda laste vastuvõtmine ja sealt välja arvamine toimub vastavalt Tartu koolieelsetesse

munitsipaallasteasutustesse laste vastuvõtu ja sealt väljaarvamise korrale.

2.8. Lasteaias on tasulised huviringid. Lapsel on lasteaias võimalik osaleda kuni kahes huviringis.

Huviringi läbiviimise kvaliteedi ja info jagamise eest lapsevanematele vastutab huviringi läbiviija.

  1. Lapse andmed, informatsiooni edastamine

3.1.  Õppeaasta alguses annab lapsevanem rühma õpetajatele elukoha aadressi ja kontakttelefonide numbrid ning e-posti aadressi. Kontakttelefoni numbri muutusest teatab lapsevanem rühma õpetajale koheselt.

3.2. Lasteaed teavitab lapsevanemat Eliis-keskkonna kaudu. Eliis-keskkonna kasutamiseks tuleb lapsevanemal antud keskkonnas esitada taotlus. Vanem saab kogu teabega tutvuda Eliis-keskkonnas talle sobival ajal.

3.3. Erandkorras kui lapsevanemal puudub võimalus Eliis-keskkonda kasutada, teavitab lasteasutuse töötaja lapsevanemat muul vanemaga kokkulepitud taasesitamist võimaldaval viisil.

3.4. Teave loetakse vanemale kättetoimetatuks Eliis-keskkonna kaudu, kui vanem on tutvunud vastava teabega Eliis-keskkonnas.

3.4. Lasteaias toimuvatest sündmustest ja aktuaalsetest probleemidest teavitatakse vanemat täiendavalt rühma riideruumi stendil või e-posti kaudu. Stendil on tutvumiseks välja pandud rühma nädalakava, menüü, päevakava jm.

3.5. Üldine info on kättesaadav lasteaia kodulehel www.kannike.tartu.ee

 4. Lasteaiakoha tasu ja toiduraha

4.1. Lapsevanem tasub lasteaiakoha kasutamise eest Tartu linnavolikogu määruses nr 27 (24.05.2018) kehtestatud lapsevanema poolt kaetavat osa (edaspidi kohatasu). Kohatasu arvestus ei peatu lapse haiguse või lasteasutusest puudumise ajaks, samuti lasteasutuse ajutise sulgemise ajal.

4.2. Toidupäeva maksumuse otsustab lasteaia hoolekogu ja kinnitab lasteaia direktor käskkirjaga.

4.3. Lapse toitlustamise eest makstakse kuu tegelike toidukordade alusel, eeldusel, et vanem on õigeaegselt teavitanud lapse puudumisest.

4.4. Lapsevanem on kohustatud lasteaeda teavitama lapse puudumisest sama päeva hommikul hiljemalt kella 8.00-ks Eliis-keskkonnas (erandolukorras rühmatelefonil), et laps arvestataks maha sööjate nimekirjast. Kui vanem ei teavita lapse puudumisest õigeaegselt, tuleb vanemal tasuda puudutud päeva hommikusöögi eest.

4.5. Toiduraha ja kohatasu arve edastatakse raamatupidamisteenistuse poolt elektrooniliselt arve maksja e- posti aadressile.

4.6.  Lapsevanem tasub toiduraha ja kohatasu jooksva kuu 20.kuupäevaks vastavalt raamatupidaja poolt esitatud arvele.

4.7. Võlgnevuse korral on lasteaial õigus last lasteaeda mitte vastu võtta kuni võla likvideerimiseni.

 5. Lapse lasteaeda toomine ja koju viimine

5.1.  Lapse esmakordsel lasteaeda tulekul peab lapsevanem arvestama, et laps vajab lasteaiaga kohanemiseks aega. Kohanemise periood on lastel erinev ja see lepitakse kokku rühma õpetajatega. Esimesel nädalal on soovitav last harjutada poole päeva kaupa.

5.2.  Informeerige õpetajat oma lapse tervislikest eripäradest, toitumisega seonduvast (toiduallergia jms), käitumise ja  harjumustega seotud erisustest.

5.3.  Lapse lasteaeda toomise aja valib lapsevanem selliselt, et see ei segaks rühma päevakava ja lapsel oleks võimalus algavasse päeva sisse elada. See tähendab, et lapsevanem toob lapse lasteaeda vähemalt kümme minutit enne söögi algust kui laps sööb hommikusööki või hiljemalt kümme minutit enne päevaplaanis kajastatud õppe- ja kasvatustegevuste algust. Lapse toomine lasteaeda õppetegevuste ajal pole soovitatav – see häirib teiste laste keskendumist ning juhib tähelepanu õppetegevuselt kõrvale.

5.4.  Lapse toomisel lasteaeda annab vanem või tema poolt volitatud esindaja lapse üle rühma töötajale. Lasteaia töötajad vastutavad lapse eest alates hetkest, mil lapsevanem on lapse õpetajale üle andnud ja lahkunud rühma ruumidest. Õpetajalt lapsevanemale läheb vastutus üle hetkel, mil õpetaja on lapse lapsevanemale üle andnud.

5.5.  Kui lapsele tuleb õhtul järele rühma töötajatele võõras isik, peab lapsevanem sellest eelnevalt teavitama õpetajat, vastasel juhul last võõrale isikule ei anta.

5.6.  Õpetaja annab lapse alaealisele õele või vennale üle vaid lapsevanema vastava kirjaliku avalduse põhjal.

5.7.  Õpetajal on keelatud anda lapsi üle ebakaines ja psühhotroopsete ainete mõju all olevale isikule.

5.8.  Õhtul peab lapsevanem kinni rühma (valverühma viiakse laps  kell 17.55) ja lasteaia sulgemise ajast, kuna hoone pannakse valve alla ja väravad suletakse kell 18.30.

5.9.  Kui tekib olukord, et lapsevanem ei jõua mingil põhjusel lapsele järgi õigeaegselt, teavitab ta sellest õpetajat telefoni teel. Kui õpetaja lapsevanemaga kontakti ei ole saanud ja lapsevanem pole lapsele 19.00 -ks järele tulnud, võtab õpetaja ühendust politseiga ning edasi toimitakse politsei korralduste järgi. Kui lapsevanem ei jõua lapsele järele õigeaegselt üle kolme korra aastas, siis teavitab lasteasutus tekkinud olukorrast lastekaitse spetsialisti.

5.10. Lasteaeda sisenetakse ja väljutakse oma rühma uksest.

5.11. Lapsevanem teavitab lapse kojuminekust õpetajat isiklikult.

6. Lapse riietus ja hügieen

6.1. Laps tuleb lasteaeda puhaste ja tervete riietega (k.a. jope lukud) ning korrastatud välimusega

(sh on korrastatud lapse juuksed). Lapsel on seljas paraja suurusega riided ja jalanõud (mitte liiga väikesed või suured). Lapse riietel ei ole pikki nööre, aasasid, pikki salle.

6.2. Igal lapsel on lasteaias isiklik riidekapp, mille korrasoleku eest kannab hoolt lapsevanem.

Lapsel on kapis isiklik kamm ja pabertaskurätikud, vahetusriided (juhuks, kui riided saavad märjaks või määrduvad).

6.3. Lastel, kellel esineb voodimärgamist on soovitav tuua lasteaeda madratsi kaitsekile.

6.4. Et vältida riiete kadumist ja vahetusse minemist, tuleb varustada laste riided nimega.

6.5. Rühmatoas on lapsel jalas libisemiskindla tallaga kindlalt jalas püsivad jalanõud, mille jalga

panekuga ja jalast äravõtmisega saab laps iseseisvalt hakkama.

6.6. Laste turvalisuse tagamiseks on lastel ehete kandmine lasteaias keelatud.

6.7. Liikumistegevusteks on lapsel eraldi võimlemisriided (T-särk, lühikesed püksid).

6.8. Õues mängimiseks on soovitav ilmastikukindel ja kergesti puhastatav riietus, et lastel oleks

võimalik iga ilmaga viibida värskes õhus. Jahedamal perioodil anda kaasa õuekindad, soovitavalt labakindad. Sõrmikud võib anda lapsele, kes oskab neid iseseisvalt kätte panna. Suveperioodil on vajalik õues käimiseks õhuke müts, mis kaitseb last päikese eest.

6.9. Lasteaia töötajad suhtuvad heaperemehelikult lapse riietesse ja jalanõudesse. Lapsed

mängivad, tegutsevad õues või toas ja lasteaed ei vastuta riiete, jalanõude määrdumise või kahjustumise eest. Lasteaias kahjustunud riideid või jalanõusid lapsevanemale rahaliselt ei hüvitata.

6.10. Kui laps tuleb lasteaeda riiete või jalanõudega, mida ei tohi lasteaias päeva jooksul

kasutada, siis lapsevanem paneb asjad eraldi kotti ja informeerib sellest õpetajat.

7. Kodused mänguasjad

7.1. Mänguasju (mis on terved ja puhtad) võib lasteaeda kaasa võtta rühmasiseselt kokkulepitud päeval ja kui laps on nõus seda jagama rühmakaaslastega. Erandiks on kaisuloom ja raamatud, mida võib kaasa võtta iga päev.

7.2. Lasteaeda on keelatud kaasa tuua militaarseid ja vägivallale õhutavaid mänguasju (poksikindad, noad jne), raha, mobiiltelefoni ja tugevat heli tekitavaid mänguvahendeid.

7.3. Õpetaja ei vastuta kodust kaasa võetud mänguasjade kadumise või purunemise eest..

7.4. Talvel lasteaeda kaasa võetud kelkudel peab olema nimi ja rühm. Õpetaja ei vastuta kelkude eest.

8. Laste sünnipäevad

8.1. Rühmas tähistatakse lapse sünnipäeva ühise lauluringiga.

8.2. Soovi korral võib sünnipäevalaps teisi kostitada, arvestades sealjuures laste arvuga rühmas ning pakutava tervislikkusega (vajadusel konsulteerida õpetajatega).

9. Toitlustamine

9.1. Lasteaias on 3 toidukorda päevas: hommikusöök, lõunasöök ja õhtuoode. Vanemal on võimalik toidukorrast loobuda, kui ta teatab sellest ette ja esitab avalduse direktorile üks nädal enne selle nädala algust, mil toidukordade muutmist soovitakse.

9.2. Lapse allergilisusest mõne toiduaine suhtes tuleb teavitada õpetajat kirjalikult koheselt toiduallergia ilmnemisel, et rühma õpetaja (asendaja) saaksid sellega toidukordade ajal arvestada.

9.3. Lapse toidutundlikkuse korral on vanemal õigus panna lapsele kaasa sobiv toit, mida on vajadusel lasteaias võimalik soojendada.

9.4. Lapsele on keelatud anda lasteaeda kaasa nätsu!

9.5. Lapse toidukulu päevamaksumuse (sh toidukordade hinnad) otsustab lasteaia hoolekogu arvestusega, et vanemaid on võimalik uuest hinnast teavitada vähemalt üks kuu ette.

9.6. Nädala menüüga on võimalik tutvuda Eliis-keskkonnas ja rühma stendil.

10. Laste puhkeaeg

10.1. Laste päevane puhkeaeg on kinnitatud rühma päevakavas ajavahemikus 13.00 – 15.00.

10.2. Ühe kuni kolme aasta vanusele lapsele võimaldatakse vähemalt üks kord päevane uneaeg. Vanematele lastele tagatakse päevas vähemalt üks tund puhkeaega valikuvõimalusega une ja muu vaikse tegevuse vahel, mis ei sega päevast und vajavaid lapsi. 

10.3. Kui laps ei uinu 40 minuti jooksul, siis edasi võib ta vaikselt, teisi segamata leida endale rühmatoas meelepärase või õpetaja poolt pakutud tegevuse.

10.4. Vajadusest lõuna ajal laps lasteaiast ära viia, teavitab lapsevanem hommikul või enne puhkeaja algust rühmaõpetajat.

10.5. Laste puhke- või magamise ajal on laste juures üks rühma töötaja.

11. Haigestumine

11.1. Lasteasutusse ei lubata last, kui lapse terviseseisund võib kahjustada lapse enda või teiste tervist.

11.2. Rühmaõpetajal on õigus keelduda vastu võtmast haiguse tunnustega last (nt palavik, nohu, köha, silmapõletik, kõhulahtisus, oksendamine, hambavalu, lööve, pedikuloos)) Kui lapsevanem ei ole õpetaja hinnanguga nõus, pöördub ta lapse terviseseisundi hindamiseks perearsti poole.

11.3. Lapsele ei ole lubatud lasteaeda kaasa panna ravimeid. Kui arst on lapse kroonilise terviserikke korral määranud lapsele ravimite manustamise, võib erandjuhul lasteasutuses anda ravimeid arsti määratud annuses üksnes vanema vastutusel ja kokkuleppel direktori määratud lasteasutuse pedagoogiga. Kui laps vajab mingis osas terviseseisundist tulenevalt eritingimusi või hoolt (näiteks allergiad, diabeet, astma, epilepsia jms), tuleb sellest kirjalikult informeerida lasteasutuse rühmaõpetajaid/direktorit.

11.4. Lapse haigestumise või vigastuse korral teavitab õpetaja koheselt lapsevanemat. Lapsevanem kohustub lapse terviseseisundi halvenemisel lapsele järgi tulema esimesel võimalusel. Vajadusel kutsutakse erakorraline abi.

11.5. Vanemate või kiirabi tulekuni võimaldatakse lapsel lamada järelevalve all. Vajadusel

antakse haigestunud või vigastatud lapsele kiirabi kohale jõudmiseni esmast abi.

11.6. Nakkushaiguse korral teatab vanem lasteaeda diagnoosi, mille alusel teavitatakse ka teisi peresid nakkusleviku tõkestamiseks ja laste tervise täiendavaks jälgimiseks, nimetamata haigestunud või nakkuskahtlusega laste nimesid.

11.7. Kui laps vajab mingis osas erihoolt (n. prillid), teavitage sellest lasteasutuse personali. Toiduallergia või toidutalumatuse puhul, mis on kinnitatud arstitõendiga, arvestame seda võimalusel lapse toitlustamisel või korraldab vanem koostöös lasteaiaga lapse toitlustamise (toob lapsele sobiva toidu lasteaeda, mida lasteaiapersonal säilitab nõuetekohaselt ja soojendab toidukorra ajal).

12. Turvalisuse tagamine lasteaias

12.1. Lasteaia töötajad loovad lasteaias füüsilise ja psühhosotsiaalse keskkonna, mis on ohutu, turvaline ja pakub lastele erinevaid mängu-, õpi- ja loovtegevuse ning kehalise aktiivsuse edendamise võimalusi.

12.2. Lasteaia mööbel on paigutatud nii, et on välditud vigastuste tekkimine ja lastel on võimalikult palju ruumi mängimiseks.

12.3. Õueala ja rühmaruumide korrasoleku ja ohutuse eest vastutavad rühma töötajad ning ohutuse  tagamiseks tehtavate tööde eest direktor. Ohtude ilmnemisel õuealal ja ruumides teavitatakse koheselt juhtkonda.

12.4. Lasteaias on mängu- ja võimlemisvahendeid, mille konstruktsioon, mõõtmed ja pindade viimistlus vastavad lapse eale ja kasvule ning tagavad ohutu kasutuse. Ronimisredeleid, spordi- ja mänguväljaku ning võimlemisvahendeid on kontrollitud tootja juhendite kohaselt.

12.5. Lasteaia rühma töökorraldus lähtub koolieelse lasteasutuse seaduses sätestatud täiskasvanute ja laste suhtarvudest.

12.6. Laste lasteaias viibimise ajal on tagatud pidev laste järelevalve. Lapsi on keelatud jätta järelevalveta.

12.7. Lapsed viibivad õues 1–2 korda päevas. Lapse õues viibimise aeg sõltub välisõhu temperatuurist ja tuule kiirusest ehk tegelikult toimivast välisõhu temperatuurist (tuule-külma indeksist). Madalama kui miinus 15°C välisõhu temperatuuri korral ei viida lapsi õue või lühendatakse õues viibimise aega 20 minutini. Suvel kuumaga viibida võimalusel varjulises kohas. Soodsate ilmastikutingimuste korral peab võimalikult palju laste tegevusi toimuma õues.

12.8. Õuesoleku ajal kannavad lapsed rühma värvides veste, et õpetajal oleks oma rühma laste

paiknemisest parem ülevaade mängualal.

12.9. Kui laste õues oleku ajal on ühel rühmatöötajal põhjendatud vajadus minna osade lastega tuppa, peab teine rühma töötaja tagama ülejäänud rühma laste turvalisuse õuealal.

12.10. Lasteaia õuealal kasutatakse atraktsioone sihtotstarbeliselt. St: liivaga mängitakse ainult liivakastis;  liivaga ei mängita ega kaevata turnimisvahendite all;  kiigel/ karusellil/ vedrukiigel on laps istudes ning peale ja maha liigub ainult siis kui hoog on peatunud; tasakaalulinti kasutab korraga üks laps; liumäest laseb laps alla jalad ees; ronimiseks kasutatakse turnimisvahendeid (üles/ alla ronides, ei hüppa); mänguautos/ majakestes mängib laps sees (katusele ei roni).

12.11. Kiigel või atraktsioonidel on lapsed ainult töötaja juuresolekul. Lastele on selgitatud ohutusreegleid ning rühmatöötajad jälgivad nende täitmist ruumides ja õuealal mängides

12.12.  Juhul, kui laps tuleb hommikul lasteaeda rattaga või tõukerattaga, tuleb see kinnitada lukustatult jalgrattahoidlasse. Territooriumil ei sõida lapsed, lapsevanemad ega töötajad jalgrattaga, tõukerattaga ega jooksurattaga vaid lükkavad ratast käekõrval.

12.13. Laste lahkumisest lasteaia territooriumilt (õppekäigud, teatrikülastused jne) teavitab rühma õpetaja lapsevanemaid eelnevalt rühma vanemate listis või infostendil. Rühma lahkumise korral lasteaia territooriumilt on lapsevanemal võimalik õpetajaga kontakti saada rühma mobiiltelefonil.

12.14. Õppekäigu ajal tänaval liigeldes on lapsed ja rühma töötajad helkurvestides ja lastega on kaasas vähemalt 3 täiskasvanut.

12.15.Turvalisuse tagamiseks lasteaia õuealal sulgevad lapsevanemad, lasteaia töötajad ja

lapsed enda järel värava. Väljaspool lasteaia lahtiolekuaega on lasteaia hoones elektrooniline valve ja õueala piiravad väravad on lukustatud.

12.16. Lapsevanem tagab lapse turvalisuse lasteaia parkimisplatsil.

12.17.Lasteaia territooriumil on keelatud alkoholi sisaldavate jookide tarbimine ja suitsetamine

s.h. ka e-sigareti kasutamine.

12.18. Lasteasutusse ei lubata tööle asuda töötajal, kui tema terviseseisund võib kahjustada laste või teiste töötajate tervist. Direktoril on õigus haigusnähtudega töötaja koju saata.

12.19. Täiskasvanud ei lahenda konflikte ega tee üksteisele märkusi lapse kuuldes.

12.20. Lapsevanemad ja lasteaiatöötajad on kohustatud viivitamatult teavitama rühma töötajat või lasteasutuse direktorit laste ja lasteasutuse töötajate vaimset ja füüsilist turvalisust ohustavatest olukordadest.

12.21. Hädaolukorra, häire, tulekahju või muu erakorralise olukorra puhul teavitatakse lapsevanemaid telefonitsi ja vajadusel lapsed ning töötajad evakueeritakse.

13. Õppe- ja kasvatustegevused

13.1 Õppe- ja kasvatustegevused toimuvad iga päev ja algavad reeglina kell 9.00. Tegevused toimuvad iga rühma tegevuskava alusel, millega lapsevanem saab tutvuda e-päeviku vahendusel Eliis-keskkonnas.

13.2 . Õppetegevused ei pea toimuma ainult rühmaruumis, vaid võivad toimuda lasteaiaõuealal ja väljaspool lasteaia õueala õpetajate poolt planeeritud õppetegevuse läbiviimise paikades (õppekäigud looduses, muuseumites, teatrites, asutustes, linnakeskkonnas).

13.3. Pärast kella 9.00 lasteaeda jõudvaid lapsi muusika- ja liikumistegevustesse ei saadeta vaid nad ootavad rühmakaaslasi koos õpetaja abiga rühmas.

14. Lapse arengu analüüsimine ja koolivalmidus

14.1  Lasteasutuse pedagoogid analüüsivad ja hindavad lapse arengut. Lapse arengu hindamine toimub igapäevases õppe- ja kasvatusprotsessis. Lapse arengu jälgimiseks koostatakse igale lapsele arengumapp.

14.2  Üks kord aastas toimub lapse arenguvestlus. Lähtuvalt õpetajate tööajast on arenguvestluste aeg üldjuhul kella 13.00-15.00-ni. Erandjuhul on võimalik kokku leppida mõni teine aeg.

14.3  Iga õppeaasta algul (septembris ja oktoobris) uurib lasteaia logopeed laste kõnet ja fikseerib tulemused (need kajastuvad lapse arengu vaatluslehel). Logopeed selgitab välja kõneliste ja arenguliste erivajadustega lapsed. Ta teavitab lapsevanemat kirjalikult, kui lapsel on vajadus ja võimalus osaleda logopeedilistes tegevustes. Logopeed nõustab vanemaid lapse kõne arengu valdkondades ja vajadusel soovitab erispetsialistide konsultatsioone.

14.4  Kui lapsevanemal on vajadus lapse arengukirjelduse väljavõtte esitamiseks erispetsialistile (psühholoog, eriarst, jne) tuleb selleks pöörduda rühmaõpetaja poole. Lasteasutus väljastab dokumendi hiljemalt 30 päeva jooksul, kuid kokkuleppel on võimalik seda teha varem.

14.5  Kui lapsevanem soovib oma last varem kooli panna või saada lapsele koolipikendust, siis tuleb sellest teavitada lasteasutuse direktorit ja esitada nõustamiskomisjoni otsus.

14.6  Lapse kooli minekuga seoses, väljastab lasteasutus lapsevanemale koolivalmiduskaardi.

15. Filmimine, pildistamine lasteasutuses ja selle territooriumil

15.1. Lasteasutuse avalikes ruumides (saal, õueala) võivad lapsevanemad ja kõik teised inimesed (va juriidilised isikud) luba küsimata pildistada ja filmida enda tarbeks. Filmitavaid tuleb teavitada nii, et nad saavad vabalt langetada otsuse, kas nad soovivad kaamera ette jääda või mitte. Enda  tarbeks tehtud pilte ja videosid ei tohi hiljem ilma pildilt/videolt nähtuva inimese nõusolekuta levitada (internetti üles laadida).

15.2. Rühmaruumides ja teistes ruumides (sh õppetegevuste jäädvustamine) filmimine ja pildistamine toimub lasteasutuse ja vanemate loal. Lasteasutusel ja lapsevanemal on õigus otsustada, kas filmimine on laste huvidega kooskõlas.

15.3. Kui nõusolekut eeldavat salvestamist soovib läbi viia muu isik, siis lapsevanema nõusoleku saamise korraldab lasteasutus.

16. Koostöö

16.1. Hea koostöö õpetajate ja lapsevanemate vahel põhineb vastastikusel austusel ja usaldusel

ning on ka aluseks laste kohanemisele ja turvatunde tagamisele lasteaias.

16.2. Ettepanekute tegemine, arvamuse avaldamine aga ka nõu ja abi küsimine toimub Eliis-

keskkonna vahendusel või eelnevalt kokkulepitud vestlusel. Ettepanekute ja arvamustega võib pöörduda rühma õpetajate, tugispetsialistide, juhtkonna või rühmast valitud hoolekogu esindaja poole.

16.3. Rühma lapsevanemate seisukohad koondab ja edastab direktorile rühma hoolekogu esindaja.

16.4. Lasteasutuse ja lapsevanemate vaheline koostöö tugineb vastastikusele viisakale ja lugupidavale suhtlemisele, erimeelsuste lahendamisel seatakse esikohale lapse huvid.

16.5. Arusaamatuste korral pöördub lapsevanem esmalt õpetaja poole, seejärel vajadusel

õppealajuhataja või direktori poole. Kõik probleemid on lahendatavad!

17. Lasteasutuses koha kasutamise lõpetamine

17.1. Lapsevanem võib koha kasutamise igal ajal lõpetada, teatades sellest e-keskkonnas ARNO vähemalt 14 päeva ette.

17.2. Lapsevanemal tuleb lasteasutust koheselt teavitada, kui kooliväline nõustamiskomisjon on otsustanud koolikohustuse edasilükkamise.

17.3. Lasteasutuse direktor algatab koha kasutamise lõpetamise, kui: 1) lapsevanem rikub korduvalt ja oluliselt lasteasutuse kodukorda või käesolevas korras kehtestatud koha kasutamise tingimusi, 2) lapsevanemal on võlgnevus kahekordses lapsevanema poolt kaetava osa suuruses summas, sõltumata sellest, kas võlgnevus on tekkinud kohatasu või toidukulu eest.

17.4. Kooliminevale lapse vanemale väljastab lasteaed koolivalmiduskaardi vastavalt kehtivale korrale.

 

Kodukord on kinnitatud Hoolekogu koosolekul  protokoll nr. 3 / 21.09.2023